بسیج دانشجویي؛ تجسم نشاط انقلابی

 بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (علیه السلام) در سال 1368 با فرمان حضرت امام خمینی (رحمه الله علیه) مبنی بر تأسیس بسیج دانشجو و طلبه تاسیس شد. هسته اولیه بسیج را جمعی از دانشجویانی تشکیل می‌دادند که با پایان جنگ تحمیلی از میادین رزم بازگشته و با یاد دیگر دانشجویان شهید دانشگاه دور هم گرد آمده بودند. از همان سال‌ها بسیج کلیه فعالیت‌های خود را حول محور آرمان‌ها و اهداف انقلاب اسلامی متمرکز نمود و با سازماندهی و جذب تعداد زیادی از دانشجویان دانشگاه فعالیت‌های خود را منسجم‌تر و منظم‌تر کرد.

دانشجويان بسيجي در بازديد از مناطق جنگي جنوب

با گذشت بیش از بیست سال از تأسیس حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (علیه السلام)، این حوزه با دارا بودن واحدهای سیاسی، طرح و برنامه، فرهنگی، روابط عمومی، سازماندهی و عملیات، پژوهش و نشر، نیروی انسانی و هیأت «میثاق با شهداء» و همچنین معاونت‌های اردویی، اجرایی، قرآن و عترت، پایگاه حضرت ولیعصر (عجل الله تعالی فرجه) و نیز نشریات «حیات»، «عبور» و «خانه ما» بعنوان فعال‌ترین، مؤثرترین و عظیم‌ترین مجموعه بسیج دانشجویی کشور شناخته می‌شود. از اهم فعاليت‌های اين نهاد ارزشی می‌توان به طرح‌های مطالعاتی فوق‌برنامه، برگزاری سمينارهای علمی، فرهنگی و سياسی، برگزاری اردوهای فرهنگی و نظامی در مناطق جنگی جنوب و غرب کشور و .... اشاره نمود.

با پایان یافتن هر سال تحصیلی، مسؤول هر واحد بسیج از بین فعال‌ترین اعضای همان واحد انتخاب می‌شود و مسئول حوزه بسیج دانشجویی نیز با انجام انتخاباتی از میان اعضای شورای بسیج که متشکل از جانشین، مسؤولین واحدهای مختلف و دبیر شورا می‌باشد، انتخاب می‌شود.

براي آشنايي بيشتر: http://www.basijisu.ir