شهید ناصرالدین باغانی

 

نام پدر: اصغر

محل تولد: قم

تاريخ تولد: 1346

سال ورود به دانشگاه: 1364

رشته تحصيلي: معارف اسلامي و تبليغ

تاريخ و محل شهادت: 11/12/1365 شلمچه

عمليات : كربلاي 5

قطعات عرفاني: ... اما اين بار آمدم

پروردگارا هر بار که در خانه‌ات آمدم، کسي در درگاه تو يعني شيطان جلويم را گرفت و نگذاشت که وارد شوم و گفت اينجا فقط جاي آشنايان خداست. تو که غريبه‌اي برو، و من رفتم. اما اين بار آمدم. همه چيز را زير پا گذاشتم و فقط و فقط رضاي تو را در نظر گرفتم. اين بار آمدم با کوله‌باري از گناه و با پشتي خميده از معصيت. آمدم و شيطان را عقب زدي و گفتي بگذار اين بنده گنهکار بيايد. من آمدم. آمدم تا بگويم مولاي من اگر چه قلبم از گناه سياه شده، اما تنها نيامده‌ام. با کسي آمده‌ام که او را مي‌شناسي. او را دوست داري. او از تو راضي است و تو هم از او راضي هستي. آمدم اما تنها نيامدم. آمدم و با حسينت آمدم. آمدم تا بگويم خدايا به حق اين حسين(عليه‌السلام) ، اين عاشق تو، مرا ببخش. آمدم تا بگويم خدايا اگر من به تو پشت کردم، اما حسينت را دوست داشتم و مگر دوستدار حسين(عليه‌السلام) دوستدار تو نيست، پس خدايا من حسينت را وسيله قرار دادم و چه وسيله‌اي بهتر از اين؟

آمدم تا بگويم خدايا مرگ را به مسخره گرفته‌ايم و مرگ در راه تو براي ما از عسل هم شيرينتر است.

 

پيام مقام معظم رهبري

بسم الله الرحمن الرحيم

نوشتجات شهيد عزيز را مکرر، خوانده و هر بار بهره و فيض تازه‌اي از آن گرفته‌ام.

اين را بايد بزرگترين فرآورده انقلاب بدانيم که مرداني در سنين جواني و در ميدان نبرد، معرفت و بصيرت پيران طريقت را پس از سالها سلوک و رياضت، به دست آورده و به کار بسته‌اند و اين تحقق وعده الهي است که:

«والذين جاهدوا فينالنهدينهم سبلنا» (العنکبوت / 69)، جواناني از اين قبيل شايسته است که الگوي جوان مسلمان و راهنماي همگان باشند.

اين عزيزان عمر کوتاه و کم آلوده به گناه خود را با عبادت و مجاهدتي مخلصانه روح و بها بخشيدند. خداوند هم به پاداش اين عمل صالح سرچشمه‌هاي معرفت و محبت را بر دل و جان پاک آنان گسترد و سرانجام هم از ساغر شهادت، سرخوش و به فيض لقاء الله سرافرازشان کرد.

گوارا باد بر آنان و روزي باد بر آرزومندان...

سيد علي خامنه‌اي