شهید حسن رضاپور نائینی

 

نام پدر: رضا

محل تولد: تهران

تاريخ تولد: 1346

سال ورود به دانشگاه: 1365

رشته تحصيلي: معارف اسلامي و تبليغ

تاريخ و محل شهادت: 28/1/1366 ماووت

عمليات: کربلاي 10

گزيده‌اي از زندگينامة شهيد : عاشق و مخلص اهل بيت عليهم‌السلام بود

امير حسين در تهران چشم به جهان گشود. او چهارمين و آخرين فرزندي بود که در اين خانواده مخلص آل عبا عليهم‌السلام به دنيا مي‌آمد. اميرحسين در اوايل کودکي بسيار پر شور و با نشاط و داراي هوش و استعدادي بالا بود. او عاشق و مخلص اهل بيت عليهم‌السلام و فرزندي خلف براي خانواده و مرهمي براي اقوام و دوستان بود.

شوخ طبعي و عطوفت خاص او همه کس را جلب مي‌کرد. از کودکي به همراه برادران بزرگتر خود در مجالس مذهبي و جلسات قرائت قرآن مجيد در مساجد شرکت مي‌کرد. از سال 1357در جلسات قرائت قرآن و مسايل ديني مسجد شرکت مي‌کرد. در سال 1361 براي دورة آموزشي بسيج معرفي شد. از همان زمان به عضويت بسيج مسجد درآمد. در حالي که چندين مرتبه تقاضاي اعزام به جبهه و شرکت در ميدانهاي جنگ را در خانواده مطرح کرده بود، چون امتحان کنکور ورودي دانشگاه‌ها در حال شروع بود، تقاضايش به تعويق افتاد. تا در سال 1365 در امتحان ورودي «دانشگاه امام صادق u» موفق شد. وي پس از يک نيمسال تحصيل در دانشگاه، خود را به لشکر سيد الشهدا(عليه‌السلام) معرفي کرد. در تاريخ 28/1/1366 در غرب کشور پس از پيروزي در عمليات، به وسيلة ترکش توپ به درجة رفيع شهادت نايل آمد. جسم مطهرش در منطقة عملياتي باقي بود تا يک سال و نيم بعد در تاريخ 10/7/1367 مصادف با اربعين حسيني 1409 هجري قمري به تهران منتقل شد و در بهشت زهرا عليهاالسلام به خاک سپرده شد.

 

آخرين پيام شهيد از جبهه: رهبرمان را تنها نگذاريد

«اللهم اجعلني من حزبک فان حزبک هم الغالبون»

با سلام و درود به پيشگاه آقا امام زمان (عجل‌الله‌تعالي‌فرجه‌الشريف) و نايب بر حقش و با سلام به روح پاک شهيدان و رزمندگان کفر سيتز اسلام، هدف و انگيزه من از آمدن به جبهه ايفاي وظيفه‌اي بود که به گردن ما بود و دفاع از نواميس، مکتب و قرآن وظيفه‌اي بود که رهبرمان و ولي فقيه‌مان بر عهده مان گذاشته بود.

پيامي که براي ملت ايران دارم، اين است که امت شهيد پرور، رهبرمان را تنها نگذارند. گوش به فرمان رهبر باشند و رزمندگان اسلام را ياري کنند.

والسلام عليکم و رحمه الله و برکاته