شهيد سيد سعيد وطن پور

 

نام پدر: حسين

محل تولد: اصفهان

تاريخ تولد:1346

سال ورود به دانشگاه:1364

رشتة تحصيلي: معارف اسلامي و تبليغ

تاريخ و محل شهادت:30/1/1366 بانه

عمليات: کربلاي 10

زاويه‌اي از زندگي‌نامه شهيد: امر به معروف با زبان شيوا

سعيد در کودکي هرگز از نمازهاي خود غفلت نمي‌کرد و چون به تکليف نرسيده بود، والدينش براي نماز صبح او را از خواب بيدار نمي‌کردند اما او با خواهش و با ديدگان اشک آلود از آنها درخواست مي‌کرد که براي بيدار کردن او در صبح اهتمام کنند. والدين او چون اصرار و ميل باطني اش را مي‌ديدند، چند روز صبح او را بيدار کردند و پس از آن، او خودش هر روز صبح بيدار مي‌شد؛ بدون آنکه براي بيدار شدنش به کسي زحمت بدهد.

وي قبل از سن تکليف، روزه‌ها را کاملا مي‌گرفت و خداي خويش را آن طور که در توان داشت از کودکي و اوان نوجواني عبادت مي‌کرد. او از همان زمان، امر به معروف و نهي از منکر را به زبان بسيار زيبا و با عملي شيوا بيان و ارائه مي‌کرد و در اين راه و کليه راههاي خوب، اسوه عملي براي بستگان و دوستان خود بود. سعيد در تمام دوران تحصيل از ابتدايي تا دبيرستان همواره رتبه‌هاي برتر علمي را کسب مي‌کرد.

 

خاطره: تبليغ و تقليد

شهيد وطن پور جواني بود خوش برخورد و در عين حال داراي ذوق و سليقه اي خاص. تلاش و فعاليت جزء زندگي او بود. اولين بار که من با او آشنا شدم، در کلاس درس آقاي قراﺋتي بود. ايشان براي آموزش روش تبليغ مي آمدند و در هر جلسه درس يک نفر بر مي خاست و بحثي را مطرح مي کرد. البته به سبک آقاي قرائتي. بعد نقاط ضعف و قوت او مورد بررسي قرار مي‌‌گرفت. يک بار نوبت شهيد وطن پور بود. ايشان با لهجه شيرين اصفهاني به ادامه بحث پرداختند و توانستند به سبک آقاي قرائتي بحث نمايند. حتي حرکات و تکيه کلامهاي آقاي قرائتي را نيز به شکل جالبي تقليد مي‌کردند که بعد از اتمام صبحتهاي شهيد وطن پور، آقاي قرائتي به اين نکته اشاره داشتند و ابراز خوشحالي کردند.

 

بخشي از وصيتنامه شهيد : نکند زينب بودن را در ولوله‌هاي ديگر جا بگذاريد

قربان پدر و مادرم، از شما مي خواهم احساسات، شما را تهييج نکند، اشک ارزش دارد آن را با معنا قرين کنيد، زينب عليها ‌السلام هم همين طور کرد و ديگران را هم به همين وادار کرد که رفتن حسين عليه‌السلام کارها کند. نکند با در خود فرو رفتن، فراموش کنيد وظيفه چيست؟ نکند زينب بودن را و رسالت وي را در ولوله هاي ديگر جا گذاريد. اگر نکنيد ﻣﺴﺌﻮوليد. خون حسين عليه‌السلام آن کرد. خون شاگرد حسين عليه‌السلام هم بايد اين کند. ان شاء الله.