چاپ

دار القرآن الكريم؛ ترنم نواي وحي

 

دارالقرآن الکریم دانشگاه امام صادق (علیه السلام)، نهادی خودجوش است که در سال 1369 توسط عده‌ای از دانشجویان علاقمند به قرآن، تأسیس شد و تحت حمایت اداره کل فرهنگی دانشگاه امام صادق (علیه السلام) فعالیت می‌نماید.

مراسم پاياني ختم قرآن روزانه در مسجد

این‌ نهاد را باید متولی فعاليت‌های قرآنی در محیط دانشگاه دانست. از سال‌ها پيش چنين مرسوم بوده است که دانشجويان پس از اقامه نماز جماعت در مسجد دانشگاه، به تلاوت کلام نور می‌پرداختند. این برنامه به صورت همگانی و بر اساس موضوعات قرآنی تنظیم شده است و در هر روز به ترتيب آيات مصحف شريف و بر اساس موضوعات، آياتی چند از قرآن کريم با صدای خوش قاريان دانشجوی دانشگاه تلاوت می‌گردد. اين موضوعات بر اساس جزوه‌ای تحت عنوان «تلاوت معنا محور» که تنظيم مي‌گردد که توسط دانشجويان فعال در اين نهاد و با اشراف يکی از اساتيد محترم تهيه شده است.

برگزاری جلسات و کلاس‌های قرائت و حفظ قرآن کريم، و نيز برگزاری مسابقات قرآن در سطح دانشگاه و اعزام قاريان و حافظان برتر به مسابقات کشوری و بين المللی از جمله فعاليت‌های این نهاد ارزشی در دانشگاه است. این نهاد دارای نوارخانه و بانک اطلاعاتی مجهزی است که مورد استفاده دانشجويان علاقمند قرار می‌گيرد. دار القرآن دانشگاه مجله‌ای داخلی تحت عنوان «شبنم وحی» با موضوعات قرآنی منتشر می‌نمايد.

براي آشنايي بيشتر:http://quranisu.ir